Atrakcje w Karpaczu

Karpacz jest niewykle magicznym miejscem, gdzie na turystów czeka moc wrażeń związana nie tylko z atrakcjami, ale rówież i widokami. W ciągu całego roku miasto to tętni życiem przyjmując z roku na rok coraz więcej wczasowiczów. Do naturalnych atutów miasta należą Karkonosze i ich najwyższy szczyt Śnieżka. Natomiast do tych stworzonych przez człowieka to zdecydowanie Świątynia Wang, która jest obowiązkowym puntem przy zwiedzaniu.

Spośród ogromnej palety noclegów w Karapaczu, a także atrakcji nie sposób zatrzymać się na jednej. Wiele obiektów noclegowych posiada na swoim terenie od jednej do trzech atrakcji z których turyści korzystają bardzo chętnie (więcej: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,karpacz,0.html). Będąc w Karpaczu warto odwiedzić następujące miejsca. Muzeum Sportu i Turystyki czyli impreium eksponatów, które przedstawia historię turystyki karkonowskiej, dzieje sportu zimowego w Karkonoszach oraz jego środowisko przyrodnicze. Kolejny punkt to Miejsce Muzem Zabawek, gdzie podziwiać można kolekcję zabawek z całego świata. Dodatkowym atutem jest sala kolejnictwa, w której ujrzeć można eksponaty z Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku z Jaworzyny Śląskiej. Idąc dalej proponujemy Bajkową Chate, która w sekundzie potrafi przenieść każdego do świata baśni i legendy. Wnętrze chaty wypełnione jest postaciami z bajek Dinseya, gdzie panuje magiczny klimat, ciepło i radość. Przechodząc pokojami można zobaczyć między innymi Świętego Mikołaja jak pakuje prezenty wraz ze swoimi elfami, Królową Śniegu, Śpiącą Królewnę czy Jasia i Małgosię. To miejsce to raj nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Ponadto odwiedzając Karpacz letnią porą warto skorzystać z toru saneczkowego, który znajduje się w Centrum Rekreacji i Sportu Kolorowa. Ta atrakcja zapewnia dużo emocji. Długość zjazdu to 1060 metrów podczas którego mija się dwa tunele, wiraż ślimakowy, trzy uskoki oraz dwa oczka wodne. Czas podjazdu i zjazdu wynosi około sześć minut, a maksymalna prędkość jaką można osiągnąć to 30 km/h. Oprócz powyższych atrakcji odwiedzić również można wiele wiele innych ciekawych, których jest nieskończenie wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>