Bieszczady – Lesko

Lesko jest miastem turystycznym, położonym w jednym z chętniej odwiedzanych rejonów Polski – w Bieszczadach. Wielu z nas to właśnie tam pragnie spędzić wakacje lub urlop. Lesko znajduje się w województwie podkarpackim, jest stolicą powiatu i siedzibą gminy. Położone jest nad Sanem na obszarze Gór Sanocko-Turczańskich. Okolica jest wyjątkowo czysta i posiada unikalną faunę oraz florę, a turystów kuszą liczne atrakcje, ciekawe miejsca, zabytki i bliski kontakt z dziewiczą przyrodą. Przyjeżdżają tutaj turyści w każdym wieku – zarówno rodziny z dziećmi, jak i osoby starsze czy grupy młodzieży.

Lesko posiada doskonałą bazę noclegową oraz infrastrukturę turystyczną. Przyjeżdżający tutaj turyści mogą zatrzymać się na nocleg w wynajętym w jednym z pensjonatów lub zdecydować się na zamieszkanie w domku, ośrodku wypoczynkowym albo schronisku. Jeśli lubimy wiejskie, sielskie i spokojne okolice, do wyboru mamy także gospodarstwo agroturystyczne, gdzie właściciele oferują nam przytulne pokoje w bieszczadzkim zaciszu.

Lesko pozwala spędzać czas na wiele różnorodnych sposobów, ale jego atutem jest możliwość wypoczynku na świeżym powietrzu, w bliskim kontakcie z naturą. Aktywność na świeżym powietrzu, jak wiadomo, ma doskonałe skutki dla naszego organizmu, zdrowia oraz dobrego samopoczucia. W okolicy wytyczono bardzo liczne ścieżki rowerowe, a także piesze szlaki turystyczne, pozwalające podziwiać zapierające dech w piersiach widoki i cieszyć się śpiewem ptaków oraz zielenią lasów i łąk. Nieopodal znajduje się także stadnina koni – coś w sam raz dla amatorów jazdy konnej i wielbicieli tych majestatycznych zwierząt. Można także pograć w paintballa – to wspaniała opcja dla tych, którzy kochają sporty bardziej ekstremalne. Takim osobom z pewnością spodoba się również możliwość lotu na paralotni, które organizuje Bieszczadzka Grupa Sportów Extremalnych – to wspaniała przygoda z lekką dozą adrenaliny, której zdecydowanie warto spróbować.

Lesko to jednak nie tylko wypoczynek na łonie natury i obcowanie z przyrodą, to także możliwość zwiedzenia i zobaczenia licznych w okolicy, ciekawych zabytków. Jednym z nich jest znajdujący się w centrum rynku Ratusz, wybudowany w roku 1896. Nad jego wejściem można zobaczyć zobaczyć herb Leska z okresu pierwszych właścicieli. Nieopodal znajduje się również zamek, a także liczne kościoły i cerkwie.

Jedna myśl na temat “Bieszczady – Lesko”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>