Bystrzyca Kłodzka – spacer historyczną ścieżką miasta

Bystrzyca Kłodzka to miejscowość, której historia sięga XIII wieku. Położona na Dolnym Śląsku (https://pl.wikipedia.org/wiki/Dolny_Śląsk) jest odwiedzana przez całe rzesze turystów, co nikogo nie dziwi, ponieważ na jej terenie znajdują się liczne zabytki warte uwagi nie tylko osób zainteresowanych historią.

Zwiedzanie tego historycznego miasta warto zacząć od ścisłego centrum, czyli Rynku. Podczas spaceru po jego płycie warto zwrócić uwagę na liczne kamienice, które go otaczają. Budynki zasługują na uwagę przede wszystkim ze względu na fakt, że część z nich liczy sobie nawet kilkaset lat – najstarsza kamienica, znajdująca się pod numerem 11 została wybudowana w XVI wieku. Budynki mieszczące się pod numerami 3, 4, 10, 18 są nieco starsze, gdyż powstały w wieku XVII. Kolejnym obiektem, na który warto zwrócić uwagę zwiedzając Bystrzycę są mury obronne. Powstały one w XIV wieku, lecz z czasem spora ich część uległa zniszczeniu lub została poddana rozbiórce. Część murów jednak zachowała się do dziś – ich fragmenty niekiedy służyły jako ściana podczas budowy. Zwiedzając miasto warto zwrócić uwagę na znajdujące się tam trzy wieże: są to baszty Kłodzka i Rycerka oraz Brama Wodna – obiekty, które niegdyś stanowiły część wspomnianych murów obronnych zachowały się do dziś.

Rzecz jasna, większość osób przyjeżdżających do Bystrzycy nastawia się przede wszystkim na zwiedzanie tego miasta. Warto jednak wiedzieć, że nie brakuje tam także innych możliwości spędzenia czasu. Przez miasto przebiega kilka szlaków turystycznych, jeden z nich z pewnością przypadnie do gustu zaprawionym w bojach kolarzom. Prowadzi on ze schroniska na Hali pod Śnieżnikiem do Przełęczy nad Porębą. To wymarzona trasa na wycieczkę rowerową, choć nadaje się ona raczej dla zaawansowanych kolarzy. Osoby, które zdecydują się na taką wycieczkę będą mogły po drodze podziwiać piękne widoki roztaczające się wokół nich.

Planowanie pobytu w Bystrzycy Kłodzkiej warto zacząć od znalezienia zakwaterowania w dogodnym miejscu, dużą pomoc w tym zadaniu znajdziemy pod tym linkiem – http://meteor-turystyka.pl/noclegi,bystrzyca-klodzka,0.html. Baza noclegowa w mieście jest spora oraz zróżnicowana, dzięki czemu pozwala na znalezienie kwatery odpowiadającej turystom pod względem finansowym – możliwe jest zatrzymanie się w hotelu, pensjonacie, willi, czy gospodarstwie agroturystycznym – szukając wygodnego lokum można użyć frazy "noclegi Bystrzyca Kłodzka".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>