Co ciekawego robić w Gdańsku?

Gdańsk – jedno z trzech miast, oprócz Sopotu i Gdyni, wchodzących w skład Trójmiasta. To nadmorskie miasto oblegane jest przez turystów nie tylko latem. Zimą, wiosną czy jesienią również nie brakuje tu wczasowiczów, gdyż jest to urokliwy kurort z fantastyczną atmosferą.

Aby nasz pobyt przebiegał spokojnie i bezproblemowo, warto wcześniej zastanowić się nad miejscem noclegowym. Wpisując w wyszukiwarkę internetową na przykład frazę "noclegi Meteor" , na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Funkcjonuje w tym kurorcie ogromny wybór miejsc, rozpoczynając od pół namiotowych, a kończąc na kilku gwiazdkowych hotelach. Baza noclegowa rozbudowuje się cały czas i coraz więcej osób udostępnia letnikom kwatery prywatne oraz proponuje noclegi w przystępnych cenach. Jeśli posiadacie czworonogi, z którym ciężko się rozstać na pewno znajdziecie miejsce, w którym pies czy kot będą mile widziani.

Osoby lubiące spokojne spędzanie czasu powinny się w Gdańsku wybrać do urokliwego parku Oliwskiego, który jest miejscem idealnym na spacery, pikniki, a przede wszystkim zasłużony wypoczynek pośród zieleni. Podczas pobytu w parku warto odwiedzić katedrę oliwską, która swoją majestatyczną budową zachwyca wszystkich turystów. Gdańskie przestronne i czyste plaże powodują, że człowiek zapomina o wszystkich kłopotach i czuje się w pełni zrelaksowany.

Zainteresowanych muzyką zaprasza Filharmonia Bałtycka oraz Opera Bałtycka. Także miłośnicy tematyki marynistycznej znajdą tu wiele atrakcji. Od rejsów statkiem po morzu, aż po spacery po porcie rybackim. Do Gdańska warto też wybrać się z dziećmi. Plaża to bezpieczne miejsce dla Twojego malucha, a niekończące się zabawy i budowanie zamków z piasku przyniesie każdemu dziecku dużo radości. Fani sportu mogą spędzić niezapomniane chwile zwiedzając stadion narodowy PGE Arena, zaś miłośników historii nie może zabraknąć na Westerplatte, gdzie mieści się Muzeum II Wojny Światowej. Na Westerplatte można dostać się na kilka różnych sposób, jednak najwygodniejszy, a zarazem najbardziej przyjemny jest rejs statkiem. Podczas spacerów Długim Pobrzeżem wzdłuż Motławy możecie skorzystać z oferty uroczych kawiarenek lub kupić pamiątki i kartki dla najbliższych w sklepikach z tego typu rzeczami. Będąc na dłuższych wakacjach, jeśli pozwoli nam na to czas, warto zrobić sobie wycieczkę na Hel lub do Władysławowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>