Dlaczego warto odwiedzić Międzybrodzie Bialskie?

Międzybrodzie Bialskie jest miejscowością położoną w Beskidzie Małym. Turyści decydujący się na spędzenie czasu w tej urokliwej miejscowości nie będą mieli powodów by narzekać na nudę, bowiem nie brakuje tam atrakcji, które przypadną do gustu każdemu. Podczas pobytu w Międzybrodziu można wybrać się nad Jezioro Międzybrodzkie, a także spędzić czas na szlakach turystycznych, czy korzystając z atrakcji na znajdującej się nieopodal Górze Żar. Urlop w tej urokliwej wiosce z pewnością będzie należał do udanych.

Miejscem, w które chętnie wybierają się osoby spędzające urlop jest Jezioro Międzybrodzkie. Trudno się dziwić popularności tego zbiornika wodnego, jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie możliwości jakie daje to miejsce. Oczywiście nad jeziorem znajdują się plaże – zarówno trawiaste czy kamieniste, jak również piaszczyste. Wytyczone zostały kąpieliska, z których można bez obaw korzystać. Nad jeziorem działają także wypożyczalnie wodnego sprzętu, w których można wypożyczyć dwu lub czteroosobowe rowerki wodne. W Jeziorze Międzybrodzkim żyje także sporo gatunków ryb, dlatego też nierzadkim widokiem na jeziorze są wędkarze.

Osoby lubiące kąpiele w basenach mają możliwość wybrania się na miejscową pływalnię. Poza basenami rekreacyjnymi znajdują się tam jacuzzi oraz kilka saun, które sprzyjają relaksowi, a także poprawiają wygląd skóry. Na miejscu znajduje się także zbiorniki dla dzieci, a przy nim zakręcona zjeżdżalnia, na której zjazdy sprawiają mnóstwo radości kilkuletnim turystom. Dużą atrakcją Międzybrodzia Bialskiego jest kolejka linowo– torowa prowadząca na Górę Żar. Można oczywiście wyjść na nią także na piechotę, jednak warto zachować sporo sił, by móc skorzystać z atrakcji czekających na szczycie góry. Znajduje się tam między innymi tor saneczkowy, na którym można rozwinąć prędkość do 40 km/h. Na Górze Żar działa także park linowy, w którym znaleźć można trasy dla dorosłych, ale także takie przygotowane z myślą o kilkulatkach. Chcąc spędzić choćby kilka dni w Międzybrodziu Bialskim warto zająć się poszukiwaniem noclegów na kilka tygodni wcześniej. Na szczęście baza noclegowa tego miejsca jest spora i można w nim znaleźć taniutkie noclegi, zarówno w pensjonatach i ośrodkach wczasowych, jak i w kwaterach prywatnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>