Mrzeżyno – nadmorski kutort z historią

Wyjeżdżając na urlop, chcemy wypocząć na czystej plaży, wśród promieni słonecznych, przy szumie fal, jednak to nie wszystko – każdy z nas chciałby móc również dowiedzieć się, jaka historia łączy się z miejscem, które wybraliśmy, jako cel swojej podróży.

Muzea dobrze sprawdzają się w sytuacji, gdy pogoda nie dopisze a zabytkowe budowle pozwalają na chwilę refleksji nad przeszłością. To również pożądane elementy przez artystów, malarzy, architektów i inne kreatywne dusze, które mogą znaleźć natchnienie w takich budynkach.

Mrzeżyno to mały nadmorski kurort, zlokalizowany na północnym zachodzie Polski w województwie zachodniopomorskim. Atutem jest, że znajduje się ujście rzeki Regi do Morza Bałtyckiego. Mamy możliwość korzystania z portu rybackiego i zwiedzenia okolicy. Jeśli nie możemy zabrać się na rejs kutrem, równie dobrze skorzystać można z wynajęcia awionetki, by oglądać miejscowość z lotu ptaka.

Rower czy wędrówka, to wybór bardziej aktywny, choć nie gwarantuje tak wielu emocji. W deszczowe dni możemy wybrać się na wycieczkę szlakiem zabytków a za jej początek możemy obrać XIX wieczny neogotycki kościół, w którego wnętrzu warte obejrzenia są niesamowite witraże z tłuczonego szkła.

W miejscowości znajduje się także wiele zabytkowych budowli – wśród, których rozmieszczone są ośrodki, gdzie możemy zapewnić sobie nocleg. Takie rozwiązanie pozwala nam choć przez chwilę żyć wśród prawdziwej sztuki sprzed kilku dekad. Nie zapominajmy, że ten luksus wcale nas nie zrujnuje, bowiem baza noclegowa – mimo, że piękna, ceną zaskoczy nas pozytywnie. Za pokój zapłacimy jedynie 30 złotych za dobę – naprawdę atrakcyjna cena za wyjątkową kwaterę nad Bałtykiem.

Warto odwiedzić starą chatę rybacką, która położona jest przy ulicy Zabytkowej. Pokryta strzechą chata, jest typowym przykładem budownictwa regionu sprzed lat. Pamiętajmy, że do wakacji należy dobrze przygotować się wybierając termin, by zagwarantować pokój hotelowy lub w prywatnym pensjonacie – w zależności od upodobań. Spędzając wakacje w Mrzeżynie – z całą pewnością wrócimy zadowoleni i wypoczęci, gotowi na następny rok powrócić w te piękne rejony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>