Nałęczów – znany i nieznany

Nałęczów to niewielka miejscowość położna w bardzo urokliwym miejscu. Nie każdy potrafi umiejscowić Nałęczów na mapie Polski, co nie jest w zasadzie niczym zaskakującym. Każdy słyszał o tym miejscu, jednak najczęściej na tym się kończy. Nałęczów jest położony w województwie lubelskim, niedaleko samego Lublina. Nie każdy wie, że Nałęczów położony jest w granicach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego {więcej ➭wikipedia}, w miejscu, które jest wręcz pełne zieleni. Nie każdy też wie, że Nałęczów jest uzdrowiskiem, a jego historia sięga kilkuset lat wstecz.

Już w roku 1898 rozpoczęto w Nałęczowie budowę pierwszego i istniejącego do dziś uzdrowiska. Od początku uznawano Nałęczów za miejsce idealne dla tych, którzy cierpią na choroby serca. Dziś uznaje się wprost, że to jedyne w Polsce profesjonalne uzdrowisko kardiologiczne. Z powodzeniem mogą w Nałęczowie wypoczywać ci, którzy chorują na wszelakie choroby serca lub są po zabiegach kardiologicznych. To miejsce jest idealne również dla tych, którzy przeszli przeszczep serca i chcą szybciej dojść do siebie i zdrowo żyć.

Nałęczów to oczywiście przede wszystkim uzdrowisko, ale nie tylko. To również po prostu fajne miejsce warte zobaczenia. Baza noclegowa to zaleta. Nałęczów to przede wszystkim miejsca sanatoryjne. Miejsca w szpitalach i ośrodkach sanatoryjnych, jednak nie tylko. Noclegi w Nałęczowie {więcej ➻meteor} to szereg innych miejsc, w tym pokoje do wynajęcia.

Oczywiście nigdy Nałęczów nie będzie miejscem, które jest tak atrakcyjne turystycznie, jak miejsca nad morzem i w górach. Jest specyficzny i atrakcyjny w trochę inny sposób. Idealny na spacery, uprawianie aktywnego wypoczynku, wycieczki rowerowe i podobne formy spędzania wakacji. Zaletą Nałęczowa jest nie tylko piękno miejscowości i okolic, ale i ceny pobytu w tych rejonach. Jest o wiele taniej niż w miejscowościach nadmorskich czy też górskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>