Nowy Targ zaprasza w góry

Nowy Targ to miasto znajdujące się w województwie małopolskim. Miejscowość jest siedzibą powiatu nowotarskiego i stanowi główny ośrodek handlowy i przemysłowy na Podhalu. Jest to największe miasto Podhala, a liczba jego mieszkańców wynosi 32 839 osób. Nowy Targ położony jest u podnóża Gorców, a przez miasto przepływa Biały i Czarny Dunajec.

Położenie miasta sprawia, że posiada bogate walory turystyczne. Miłośnicy aktywnego wypoczynku na pewno będą się tutaj dobrze czuć. Nowy Targ to doskonała baza dla turystyki. Można uprawiać tutaj turystykę pieszą, rowerową, narciarską czy kajakową. Najbliżej Nowego Targu znajduje się pasmo Gorców i ich największy szczyt – Turbacz. Na południe miasta znajdują się Tatry, natomiast na zachód – Babia Góra. W niedalekiej odległości od Nowego Targu znajdziemy Czorsztyn wraz z atrakcyjnym dla turystów jeziorem Czorsztyńskim.

Wielką atrakcją dla miłośników przyrody jest fakt, że w pobliżu Nowego Targu można znaleźć aż cztery parki narodowe. Zaliczają się do nich: Tatrzański Park Narodowy, Gorczański Park Narodowy, Pieniński Park Narodowy oraz Babiogórski Park Narodowy.

Atrakcję dla siebie znajdą tu również miłośnicy sportów zimowych. Znajdują się tutaj dwa ciekawe wyciągi narciarskie. Z Nowego Targu blisko jest również do dwóch większych ośrodków narciarskich – Bukowiny Tatrzańskiej i Białki Tatrzańskiej.

Nowy Targ to również miasto, które może poszczycić się zabytkami. Przebywając w tej miejscowości warto zobaczyć dwa kościoły. Pierwszym z nich jest kościół świętej Anny. Jest to drewniana budowla, która powstała w XV wieku. Jest to najstarsza góralska budowla sakralna na Podhalu i wchodzi w skład małopolskiego Szlaku Architektury Drewnianej. Drugą interesującą świątynią jest kościół świętej Katarzyny Aleksandryjskiej. Budowla ufundowana została przez samego Kazimierza Wielkiego. Wnętrze kościoła utrzymane jest w stylu barokowym.

Wybierając się do Nowego Targu warto wcześniej pomyśleć o noclegach. Liczne hostele, pensjonaty i kwatery prywatne stanowią doskonałą bazę noclegową dla turystów. Swoją atrakcyjność noclegową oraz turystyczną Nowy Targ opiera w dużej mierze na wspaniałych trasach górskich i mnogości dostępnych tu atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>