Płock – interesujący kierunek podróży

Jadąc na urlop, decydujemy się na miejsca, w których przede wszystkim możemy wypocząć. Dziś nie liczy się już tylko plaża i morze. Nadmorskie kurorty nadal są oblegane, ale turystów bawi już coraz mniej przeludnione miasto, w którym nie mogą zaznać chwili spokoju i znaleźć odludnego miejsca. Dziś coraz częściej decydujemy się więc na małe wsie i osady, które zapewnią nam wypoczynek w ciszy i spokoju, w kameralnej i miłej atmosferze, gdzie możemy odpocząć od szarej rzeczywistości i wielkomiejskiego gwaru. Takie miejsca cieszą się coraz większą popularnością, ale ze względu na ich ilość na mapie Polski, nie musimy się obawiać, że spotka ich również ten sam los, czyli hałas rozentuzjazmowanego tłumu.

Płock jest jednym z takich cichych miast. Zlokalizowane jest w województwie mazowieckim, na Pojezierzu Dobrzyńskim, w kotlinie Płockiej. Przepływająca tędy Wisła, daje duże możliwości spędzenia czasu wolnego, podczas na przykład skorzystania z okazji do uczestniczenia w spływach kajakowych, często organizowanych w tym miejscu, w sezonie letnim. Dodatkowa atrakcją jest możliwość zwiedzenia licznych zabytków. Płock to miasto historyczne, powstało w X wieku, a na przełomie X i XI wieku było stolica Królestwa Polskiego. Tak świetlana przeszłość pozostawiła po sobie w tym mieście liczne pamiątki, które w bardzo przystępny i ciekawy sposób opowiadają o tym. Należy w tym miejscu szczególnie wyróżnić zamek książąt mazowieckich, którego budowa ukończona została w XIV wieku. Jego kreatorem był Kazimierz Wielki, król Polski. Była to siedziba władców przez ponad 100 lat, zatem to jedno z ważniejszych historycznie miast naszego kraju.

Należy również wspomnieć, że baza noclegowa jest tutaj dobrze rozwinięta {http://meteor-turystyka.pl/noclegi,plock,0.html}, a pokój możemy znaleźć w bardzo przystępnych cenach. Bowiem koszty wynajęcia kwatery zaczynają się tutaj już od 30 złotych. Warto wspomnieć o usługach gastronomicznych, które świadczone są na niezwykle wysokim poziomie, zatem nie musimy się martwić o wyżywienie podczas naszego pobytu. Płock to interesujące miasto, które powinniśmy poznać z każdej strony. Dobrze jest odpowiednio wcześnie zadbać o rezerwację pokoju hotelowego. Warto tez zakupić przewodnik, który w bardzo przystępny sposób przybliży nam historię tego miasta i zagwarantuje, ze nie przeoczymy żadnych istotnych atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>