Ratusz Miejski – Sława koło Rusinowa

Władza od zawsze pociągała ludzi. Nie ma w tym ani krzty przesady. Zależy nam na tym, aby nas słuchano. Chcemy wydawać rozkazy, mieć wpływ na otaczający nas świat. Można powiedzieć, że mamy potrzebę być osobnikami alfa, od których woli bardzo dużo zależy. Mimo że potrzebni są nam przywódcy, powinniśmy mocno zastanowić się nad tym, kogo wybieramy. Nie ma przecież sensu wywyższać osób, które nie nadają się do pełnienia tak ważnych funkcji, jak na przykład minister czy prezydent miasta. Tak, od tych osób równie dużo zależy. Zastanówmy się nad jeszcze jedną kwestią, po co nam wyniosłe budynki, w których zasiadają nasi reprezentanci? Czy nie mogliby tego robić w zwykłych budynkach? Prostych, małych, w których nie ma miejsca na niepotrzebne zdobienia? Na pewno wpłynęłoby to znacznie na to, jak ważni czuliby się Ci ludzie.

Niestety od zawsze zależy nam na tym, aby ratusze były wyniosłe. Obok kościołów czy katedr są to zazwyczaj najbardziej wyniosłe budowle w całych miastach. Nie mogą się z nimi równać domy nawet najbogatszych mieszkańców. Jednym z takich budynków jest bez wątpienia ratusz miejski w Sławie {www.wikipedia.org/wiki/S%C5%82awa}, która położona jest wśród wydm morenowych. Oczywiście, jeśli wybieramy się na zwiedzanie tego miejsca, musimy zadbać o nocleg. Najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie pokoju {www.meteor-turystyka.pl/noclegi,rusinowo,0.html} w pobliskim Rusinowie, który posiada rozbudowaną bazę noclegową. Dzięki temu zadowoli ona każdego turystę. Ta XII-wieczna budowla powstawała w latach od 1905 do roku 1097. Stworzona została w stylu neobarokowym, który królował wtedy na naszych ziemiach. Głównym architektem budowli był Edward Koch, który przedstawił najlepszy projekt. W roku 1094 został on zaakceptowany przez radę miasta, która przeznaczyła znaczące środki na budowę ratusza. Oczywiście nie obyło się bez pomocy finansowej mieszkańców, którzy dość chętnie przeznaczali swoje oszczędności na jego poczet. Co ważne, budowla ta przetrwała do naszych czasów w niezmienionej formie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>