Wakacje i atrakcje w Wołkowyi

Wołkowyja jest niezwykle malowniczą wsią położoną w województwie podkarpackim, w gminie Solina, u samych stóp Bieszczad. Wzdłuż zabudowań wsi ciągnie się urokliwy potok, nazwany od nazwy wsi – Wołkowyjka. Pierwsze wzmianki o wsi pochodzą już z 1463 roku. Wówczas rejony te zamieszkiwali Polacy i Ukraińcy. W czasie budowy zapory wodnej na Solinie, domy rozebrano, zburzono świątynię, a dolną część wsi zalano wodą. Obecnie, Wołkowyja to miejscowość turystyczna, do której tłumnie przybywają turyści, ceniący sobie spokój, ciszę i piękno bieszczadzkich lasów. Nie ma tutaj zbyt wielu atrakcji, jednak urok tego miejsca jest absolutnie niepowtarzalny.

Budowlą rzucającą się w oczy jest piękny kościół pw. Św. Maksymiliana Kolbe. Wyróżnia go charakterystyczna wieża, pełniąca rolę dzwonnicy. Obiektem znanym na terenie Wołkowyi jest również ośrodek zarybieniowy, w którym hodowane są ryby na potrzeby jezior bieszczadzkich. Wołkowyja jest wsią o niezwykłych walorach przyrodniczych. Uroku Bieszczad nie trzeba nikomu przedstawiać, a osada jest ich świetnym przykładem. Tym, co odróżnia ją od innych bieszczadzkich wsi turystycznych jest panująca tutaj wszechobecna cisza, pozwalająca na pełen relaks i odprężenie. Każdy z nas potrzebuje odrobiny wytchnienia, spokoju i prywatności, a tutaj mamy to zapewnione. To świetne miejsce na wakacje z dziećmi, bowiem łatwy dostęp do wody i krystalicznie czyste powietrze wspaniale wpływają na samopoczucie i zadowolenie całej rodziny.

Warto pamiętać o ważnej kwestii jaką jest miejsce na sen. Wołkowyja, mimo iż jest wsią ma świetnie rozwiniętą bazę noclegową, oferuje nam mnóstwo miejsc noclegowych, z których największą popularnością cieszą się domki letniskowe. Trzeba jednak pamiętać o wczesnej rezerwacji, bowiem w sezonie letnim, a nawet jeszcze przed nim wszystkie miejsca są już zajęte, bez względu nawet na prognozę pogody. Świadczy to o atrakcyjności regionu i jego popularności wśród turystów. Warto podkreślić, że Wołkowyja stanowi świetną bazę wypadową na bieszczadzkie szlaki. Warto zatrzymać się tutaj, by zaczerpnąć świeżego powietrza i naładować się pozytywną energią i siłą na kolejne zmagania z codziennością. Pobyt tutaj to odskocznia od szarości dnia codziennego. Nie da się zapomnieć czasu spędzonego na łonie wołkowyjskiej natury, z szumem bieszczadzkich drzew i pluskiem wartkich, górskich strumieni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>