Wakacje w stolicy Mazur

Ciekawych miejsc na urlop w Polsce nie brakuje. W naszym kraju można znaleźć wszystko to, co zachwyca. Mamy piękne lasy, cudowne morze, niezwykłe, majestatyczne góry i malownicze jeziora. Wszystko to sprawia, że Polska jest idealnym miejscem na letni i zimowy wypoczynek, nie trzeba więc wykupywać drogich wczasów, by spędzić udane wakacje samemu, z rodziną lub przyjaciółmi. Jeżeli chodzi o wakacje, to zdecydowana większość turystów, wybiera na wypoczynek miejsce, gdzie jest dostęp do wody – w postaci rzeki, jeziora bądź morza. Jeśli ktoś marzy o kąpieli w spokojnej i ciepłej wodzie, to powinien zdecydować się na wyjazd na mazury.

To kraina ogromnych jezior, gdzie można doskonale wypocząć od zgiełku dużych miast i kłopotów dnia codziennego. Na mazurach jest wiele miejsc godnych uwagi, ale każdy z pewnością słyszał o Mikołajkach – stolicy mazur. Leży w województwie warmińsko-mazurskim, nad Jeziorem Tałty i Jeziorem Mazurskim. To dosyć duże miasto turystyczne, w którym można wypocząć na wiele różnych sposobów. Zakwaterowanie jest ściśle wypełnione w okresie wakacji ale także poza sezonem, warto więc nieco wcześniej zadbać o pobyt dla siebie i swoich towarzyszy na wakacjach. Noclegi w stolicy Mazur to przede wszystkim kwatery prywatne – dosyć opłacalna opcja nocowania, gdyż nie są zbyt drogie. Jeśli jednak komuś zależy na obsłudze hotelowej – ekskluzywnych pokoi nie brakuje. Jest w nich dostęp do prywatnych basenów, saun i innych atrakcji, w tym także zabiegów SPA. Poza tym można też skorzystać z propozycji małych pensjonatów o kameralnym charakterze, zwykle jednak znajdują się one na obrzeżach miasta.

W Mikołajkach z pewnością nie zabraknie atrakcji dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dla maluchów sporą atrakcją będzie zabawa w wodzie, dorośli zaś mogą odwiedzić Przystani Żeglugi Mazurskiej, by popływać statkiem wycieczkowym po jeziorach mazurskich. Ciekawostką jest również to, że w Mikołajkach od kilku lat jest baza samochodowego rajdu Polski, na który zjeżdżają amatorzy silnych wrażeń. Miasto jest bardzo malowniczą miejscowością, na ulicach pełno jest straganów z miejscowymi wyrobami a także pamiątkami z Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, co każdego turystę z pewnością skusi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>