Wizytówki Trójmiasta

Przyjeżdżając na urlop do Trójmiasta, raczej nie będziemy szufladkować i zwracać uwagi, gdzie obecnie się znajdujemy. Jednym krokiem możemy dostać się z Gdańska do Gdyni. Miasta administracyjnie są oddzielnie, jednak mają elementy, dzięki którym są łączone i kojarzone jako całość. Biorąc pod uwagę czynniki, takie jak baza noclegowa (➞meteor-turystyka.pl) czy sieć restauracji, to jest to miejsce najdroższe i najbardziej ekskluzywne. Jeżeli chodzi o noclegi, to Trójmiasto odnajduje się we współczesnych potrzebach rynkowych, dlatego najwięcej hoteli i pensjonatów jest zlokalizowanych blisko plaży. Musimy się jednak liczyć, że im mniejsza odległość od morza, tym cena za pokój wyższa, ale za komfort i wrażenia trzeba zapłacić. Jak na europejskie warunki to i tak jest całkiem znośnie. Dlaczego więc wszystko tak lokalizuje się obok morza? Tego nie trzeba wyjaśniać, to retoryczne pytanie.

Jeżeli mamy Sopot, to oczywiście mamy również największe w Polsce molo. Oczywiście wiele osób uważa, że molo to tylko sam most. Nic bardziej błędnego. Przez słowo "molo" należy rozumieć cały znajdujący się tu kuracyjny skwer, którego powierzchnia to prawie 20 tysięcy metrów. Są tu zlokalizowane lokalne i jednocześnie najpiękniejsze trójmiejskie atrakcje, takie jak choćby fontanna czy latarnia morska. Poza tym znajduje się tu arena koncertowa oraz moc małych restauracji, knajp i turystycznych usług czy sklepików. Plac jest do tego stopnia szeroki, że mogą się tu odbywać masowe imprezy, które są w stanie pomieścić nawet 5 tysięcy osób. Ponadto w okresie zimowym, kiedy ilość turystów spada i sezon się kończy, w tym miejscu zorganizowane jest lodowisko.

Najważniejszym elementem sopockiego molo jest sam pomost, a właściwie jego drewniana część, którego długość to ponad pół kilometra! Bo bokach znajdują się podkłady, dające możliwość przybijania jednostek do mostu na większej odległości od brzegu. Jest tutaj również przystań jachtowa. Jest ona w stanie zapewnić miejsce do postoju aż 100 jednostkom.

Trójmiasto to tryptyk największego sukcesu komercyjnego, jeżeli chodzi o turystykę. Nie ma tutaj chwili na zastanawianie się, co chcemy zobaczyć, po prostu atrakcje przeplatają się ze sobą tworząc ciąg, który daje moc wrażeń i sprawia, że czas płynie szybciej w ciekawym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>