Zabytki w Kątach Rybackich

Wyjeżdżając na wakacje, dużą wagę przykładamy do kilku istotnych kwestii. Te najważniejsze to przede wszystkim komfort i cena wynajmowanego pokoju, jakość wyżywienia, lokalizacja kurortu i dodatkowe atrakcje. O ile, na te pierwsze mamy ogromny wpływ jeszcze przed wyjazdem, bo przecież możemy zasięgnąć opinii, co do pensjonatu czy restauracji, o tyle na pogodę i ilość atrakcji w kontekście wybranej wcześniej miejscowości nie mamy żadnego wpływu. Owszem możemy wybrać miejsce z bogatą historią i to już jest rozwiązanie, bowiem w takich miasteczkach zadbano o ich wyeksponowanie, a dodatkowych kilka rozrywek wypełni nasz wolny czas.

Kąty Rybackie to mała wieś w województwie pomorskim, w gminie Sztutowo. Lokalizacja wydaje się bardzo atrakcyjna, bowiem mamy tutaj bezpośredni dostęp do dwóch akwenów – Zatoki Gdańskiej oraz Zalewu Wiślanego. To niezwykle uatrakcyjnia wyjazd wszystkim szukającym rozrywek w wodzie. Tutaj możemy z pomocą wielu wypożyczalni i szkółek nauczyć się pływać na windsurfingu czy kitesurfingu. Dodatkowo okolice możemy zwiedzić z pokładu kutra, a nawet jachtu. To dobry pomysł, dzięki któremu będziemy mieli wiele wspomnień na długie lata. To jednak nie wszystko, bowiem zawsze warto poznać historię miejsca, w którym spędzamy urlop. Dzięki temu przestaje być dla nas anonimowa, a co za tym idzie również na dłużej wpisuje się w naszą świadomość.

Kąty Rybackie to prawdziwa gratka, dla wszystkich lubiących historię, bo przecież w ich okolicy znajduje się słynny obóz koncentracyjny Stutthof, który funkcjonował przez całą drugą wojnę światową. Tutaj możemy wybrać się śladami setek ludzi, którzy przeżywali swoje prywatne tragedie. To miejsce, do którego powinniśmy podejść z szacunkiem i refleksją. Pamiętajmy też o Muzeum Zalewu Wiślanego, które w sezonie jest otwarte dla turystów i wspaniale opisuje historię rybołówstwa.

Trzeba w tym miejscu wspomnieć, że baza noclegowa [http://meteor-turystyka.pl/noclegi,katy-rybackie,0.html] jest niezwykle dobrze zorganizowana, a nocleg to nieduży wydatek, który wyniesie nas około 40 złotych za dobę. Pamiętajmy, by w takie miejsca nie wyjeżdżać bez zakupienia wcześniej przewodnika, który skieruje nas w najlepsze, najładniejsze i najbardziej wartościowe miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>