0
Podłoga w kuchni jest wyjątkowo wymagająca. Musi znieść upadające sztućce, wylaną przypadkowo wodę, a nawet częste zabrudzenia. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiednich materiałów, które dodatkowo nadadzą wnętrzu przytulności i niepowtarzalnego charakteru. Oto kilka praktycznych rozwiązań w jaki sposób dobrać podłogę, która będzie zarówno praktyczna, jak i odmieni wnętrze naszej kuchni.

Praktyczne laminaty.

Najczęściej stosowanym materiałem na podłogę są panele podłogowe laminowane. Wynika to z ich szerokiego zastosowania i łatwości w montażu. Wielość wzorów i kolorów pozwala na dopasowanie do każdego stylu. Jeżeli rozważamy zakup paneli do kuchni, zwróćmy uwagę na ich wodoodporność. Coraz częściej można spotkać panele podłogowe aqua zero, które w zależności od producenta nie przepuszczają wody nawet do 72 godzin. Oznacza to, że nasza podłoga wytrzyma awarię zmywarki, rozlaną zupę, a nawet pupila wylewającego wodę z miski. Dzięki specjalnym zatrzaskom montażowym, woda nie przedostanie się pod spód podłogi i unikniemy puchnięcia materiału. Klasyczne odcienie dębu nadadzą we wnętrzu stylowego charakteru i ocieplą przestrzeń w kuchni. Dodając do aranżacji blaty w kolorach naturalnego drewna uzyskamy efekt inspirowany naturą. Dla bardziej wymagających użytkowników ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się panele podłogowe układane w jodełkę, które optycznie powiększą przestrzeń i i wprowadzą nieco artystyczne fantazji do kuchni.

Nowoczesny winyl.

Coraz większą popularnością cieszą się panele podłogowe winylowe. Jest to rewelacyjne rozwiązanie do kuchni, ze względu na to, że jest to produkt całkowicie wodoodporny. Wielozadaniowość tego produktu wyróżnia go na tle innych podłóg. Jest cieplejszy w odczuciu, co sprawia, że spokojnie możemy chodzić po podłodze na bosaka dodatkowo możemy zastosować standardowy montaż na tak zwany click, lub wybrać system samoprzylepny. Dzięki gładkiej powierzchni może stworzyć efekt jednolitej tafli, która sprawi, że nasza kuchnia będzie wizualnie większa i przede wszystkim wyjątkowo estetyczna. Jak najbardziej odnajdą się tutaj zwolennicy szarości i surowych betonów. Panele winylowe występują w wielu dekorach, jednak najbliższe im są chłodne, nowoczesne wzory gwarantujące ponadczasowe stylizacje.

Odpowiednia kolorystyka

W zależności od tego, czy nasza kuchnia jest małym pomieszczeniem, w którym zmieszczą się tylko podstawowe sprzęty i meble, czy może większą jadalnią musimy odpowiednio dobrać kolorystykę podłogi. W mniejszych przestrzeniach sprawdzą się jasne odcienie najlepiej położone na gładko aby nasze oko mogło swobodnie się prześlizgiwać przez powierzchnię. Dobrze jeżeli podłoga ma chociaż odrobinę połysku, spowoduje to odbicie naturalnego światła i wizualne powiększenie pomieszczenia. W większych kuchniach możemy pokusić się o ciemniejsze tonacje pod warunkiem, że rozjaśnimy pomieszczenie ścianami i odpowiednim oświetleniem. Pamiętajmy, że podłoga ma być przede wszystkim praktyczna i łatwa w użytkowaniu, dlatego nie najlepszym wyborem mogą okazać się szybko brudzące biele, ale nawet zbyt ciemne odcienie powodują, że kurz i odciski stóp stają się bardziej widoczne. Dlatego jak we wszystkim, nawet w kolorach należy zachować umiar i wybierać barwy pośrednie.
Dariusz Furtek

Jak skutecznie nauczyć się języka obcego?

Previous article

Czym jest neuromarketing? 5  przykładów tej techniki sprzedażowej.

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.